7 põhjust, miks mahetoodete tarbimine hea on

Sulle maitsevad Magusameistrite kommid ja šokolaadid, eks ole? Kas tead, miks see nii on? Meie maiustused on nii head sellepärast, et need on mahetooted – meie toodete tooraine on päris, mitte kunstlik. Nende kasvatamisel ei ole kasutatud kahjulikke mürke ega väetisi. Mahetoodetel on parem maitse ja need on tihti ka tervislikumad kui teised.

Räägime sulle kohe, miks mahetoodete fännid mahedat eelistavad. Usume, et sead pärast postituse lugemist sammud mõne ökopoe poole, et kasvõi mõned oma toidulaual olevad tooted mahetoiduga asendada. Poodide nimekirja leiad siit: http://www.maheklubi.ee/mahetoidu_muuk/

Mahe tähendab seda, kuidas on sinu toit kasvatatud ja töödeldud. Kas ja millega on seda väetatud, mida on loomadele söögiks antud, milliseid ravimeid on neile antud, (kas siis ennetavalt või ravimise eesmärgil) ning kuidas on suhtutud loomade elutingimustesse

Mahetooted sisaldavad rohkem kasulikke aineid

Mitmed teadusuuringud näitavad, et mahetoidus on rohkem vitamiine, mineraale ning antioksüdante kui nende mittemahedalt kasvatatud sugulastes. Üks kontrollitud faktidega artikkel on näiteks siin: https://www.healthline.com/health-news/organic-foods-healthier-than-nonorganic-071414#1

Igal juhul tasub osta õunu, millest lisaks magusale maitsenaudingule saab ka kasulikke aineid.

Mahetooted maitsevad paremini

Võtame näiteks meie kommid. No kas need pole head! Mahetoit maitseb nagu toit, mitte nagu midagi kunstlikku. Mahetootjad ei pane näiteks juurviljade puhul niipalju rõhku toidu välimusele, kui sellele, et see oleks tervislik, nii nagu see veel sada aastat tagasi oli. Suurus ja välimus on mittemahedatel toodetel tihti ilusam, maitse on aga sordiaretuse käigus kaduma läinud.

Mõtle kasvõi maasikatele. On ju vahe, kas sa sööd vanaema aias kasvatatud mahemaasikaid või ostad märtsikuus supermarketist neid, mis on kasvatatud jumal-teab-kus ja jumal-teab-mille-sees.

Meilt leiab siin samas Eestis käsitööna tehtud šokolaadikomme nii endale kui kingitustekst.

Mahetooteid ostes aitad väiketalunikke

Ostes mahetooteid, toetad sa meie tublisid väiketalunikke, kes teevad tänamatut tööd ebavõrdses konkurentsis suurtootjatega. Neil on mõistagi vähem raha nii turundamiseks kui lobitööks. Nende tooted ei jää aga ei tervislikkuse ega maitse poolest suurtootjatele alla. Pigem vastupidi, kui mõelda jälle maasikanäitele.

Mahetootmise halb mõju keskkonnale on väiksem

Mahetootmine ei oma ökosüsteemile laastavat mõju. Putukatel, konnadel, lindudel ja mesilastel on kõigil oma tähtis roll. Mesilaste massilise hukkumise põhjustajaks peetakse kahjuks tänapäeva põllumajandust. Kui ostad mahetooteid, ei aita sa suure tõenäosusega enam sellele kaasa.

Mahetootjad ei kurna ka maad. Seal vahetatakse põldudel erinevaid kultuure ning antakse mõnikord põllule ka puhkeaasta

Mahetoidus ei ole sünteetiliste pestitsiidide jääke

Miks peaks keegi endale vabatahtlikult mürke sisse sööma? Ainult mahetooteid ostes saad kindel olla, et need sünteetiliste pestitsiide jääke ei sisalda.

Pestitsiidid on mürgid, mida kasutatakse umbrohu ja putukatõrjeks. Paraku ei haihtu pestitsiidid pärast oma töö tegemist kuhugi olematusse, nad jõuavad ka puu ja köögiviljade sisse, mille kaitseks neid üldse kasutatakse.

Ka loomad söövad pestitsiidide jääkidega toitu, mistõttu söövad neid liha kaudu ka inimesed. Kuna inimene on toiduahelas kõige kõrgemal, saab tema ka paraku suurima portsu pestitsiide toiduga kaasa.

Pestitsiide seostatakse mitmete haigustega ja ega me ju tegelikult ei tea, kuidas erinevate kemikaalide kokteil meie kehas meid pikaajaliselt mõjutab.

Mahetoit on GMO-vaba

GMO on asi, mille üle teadlased senini vaidlevad. Kui sina oled aga otsustanud GMO-tooteid igal juhul vältida, siis kindlaim viis seda teha, on mahetoitu tarbides.

Maheloomakasvatus kohtleb loomi paremini

Üks küsimus on, kas me peaks üldse loomi sööma, aga see pole vast selle postituse teema. Räägime praegu sellest, et ainult maheliha ostes saad olla kindel, et ei söö ühtlasi sisse kasvuhormoone, antibiootikume ja kõikvõimalikku muud jama, mis suurtööstuses (loomade kasvatamise kohta kõlab tööstus ikka väga valesti) lindudele ja loomadele sisse söödetakse.

Maheloomakasvatuses peetakse tähtsaks ka loomade heaolu. Kanad saavad tihtipeale vabalt ringi joosta ja ka teisi loomi koheldakse paremini kui suurtööstuses.